MemoribleCover

تاثیر ماندگار کردن خاطرات خوب

واقعا فکر میکنید ماندگار کردن خاطرات تاثیری در زندگی ما ندارد؟ اگر اینطور است سخت در اشتباهید. آیا می دانستید یاد آوری کردن خاطرات و مرور کردن آنان بهترین کمک برای بهبود سلامت روان افراد است ؟! به دور از هر دغدغه‌ای، کوچک‌ترین فرصت دست‌یافته، مجالی است برای مرور خاطرات گذشته در ذهنمان. گاهی هم با مرور برخی از آنها و به یادآوری‌شان لبخند می‌زنیم و سری تکان می‌دهیم. معمولا در جمع‌های خانوادگی هم وقتی صحبت از خاطرات گذشته می‌شود، همه به دنبال یادآوری خاطرات خوبی هستیم که حس خوبی به ما بدهد.

چرا ما چیزهای مشخصی را به یاد می‌آوریم اما بقیه را فراموش میکنم؟

وظیفه احساسات این است که به یادآوری تجربیات ما کمک کند. احساسات مانند ماژیک علامت گذاری است که جنبه ای خاص از یک تجربه را برای به خاطر سپردن پر رنگ میکند. در کل چیدمان خاطرات شامل ثبت اطلاعات، پردازش و ذخیره سازی و به یاد آوری است. واقعیت این است که احساسات بر روی چیدمان خاطرات تاثیر مستقیم دارد. به همین دلیل خاطراتی که شامل احساسات عمیقی هستند برای همیشه ماندگار میشوند.

ماندگار کردن خاطرات

اهمیت خاطرات در ایجاد حس خوب

ما آدم‌ها دوست داریم بیشترین رفت و آمد را با کسانی داشته باشیم و در کنار کسانی زمان خود را سپری کنیم که حافظه مثبتی از آن‌ها داریم. به این معنی که میزان خاطرات مثبت ما از آن‌ها زیاد است و به همین دلیل تصمیم می‌گیریم آن‌ها را بیش از دیگران ببینیم.

طبیعتا هیچ کدام از ما دوست نداریم با آدم‌هایی رفت و آمد کنیم که هر دفعه احساس بد و منفی را به ما منتقل می‌کنند و خاطرات ناخوشایندی را به یاد ما می‌آورند.

تاثیر شگفت انگیز موسیقی در یادآوری خاطرات

محققان دریافته اند که موسیقی اثر بسیار مهمی بر حافظه ما دارد. ما آهنگ های مختلف را با احساسات، افراد و مکان های مختلف در ذهنمان پیوند می دهیم. این به آن معنی نیست که موسیقی تنها اثر موجود در حافظه است؛ عکس هایی که می گیریم و منظره هایی که می بینیم به ما کمک می کنند آن خاطره را برای سالهای دراز در ذهنمان نگه داریم.

اما تجزیه و تحلیل اینکه چطور موسیقی خاطرات را به یادمان می آورد چندان آسان نیست. تاثیر موسیقی بر حافظه ما بیشتر از سایر محرک ها مثل تصویر، کلمات یا رایحه هاست.

موسیقی خاطرات زنده و احساسی را از زندگی ما تداعی می کند. یکی از مهمترین ویژگی های موسیقی این است که احساسات را منتقل می کند. لوح جاویدان این امکان را به شما می‌دهد تا لحظات زیبا و به یاد ماندنی خود را جاودانه کنید و فضای اتاق،منزل و یا محل کار خود را دگرگون کنید! تندیس های هنری و عکس ها به عنوان نگین خانه شما محسوب می‌شوند. چشم ها را به خود جلب می‌کنند.فضا را گرم کرده و خانه شما را جذاب تر می‌کنند.حال اگر تصویر و موسیقی مورد علاقه و خاطره انگیز خود را به آن اضافه کنید،قطعا حس و حال بهتری خواهید داشت !

راهکار های ماندگار کردن خاطرات

برای ماندگار کردن خاطرات خوب روش های متفاوتی وجود دارد. میتوان خاطرات را به صورت جملات کوتاه و زیبا در دفترچه خاطرات یادداشت کرد.امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گوشی های همراه،میتوانیم تمام لحظات و خاطرات خوب خود را به صورت عکس و فیلم ذخیره کنیم؛ اما با گذشت زمان حافظه‌ی گوشی‌ها پر خواهد شد از سلفی‌ها و عکس‌هایی که گرفته‌ایم ولی کمتر پیش می‌آید که سراغشان برویم و نگاهشان کنیم.

با کمک لوح جاویدان میتوانیم خاطرات خوبی که نوشته ایم،عکس هایی که گرفته ایم و یا موسیقی که با آن احساس آرامش میکنیم را ماندگار و جاویدان کنیم تا هر زمان با دیدنشان احساس شادی و سرزندگی کنیم.

اگر شما هم به فکر جاودانه سازی خاطرات خود هستید،از اینجا لوح جاویدان با خاطرات خوب خود را سفارش دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *